سوالات سامانه های پیام کوتاه (پنل های نمایندگی)

1-شرایط اعطای نمایندگی چیست ؟

مدارک مورد نیاز برای افراد حقیقی :

اسکن کارت ملی و شناسنامه

اسکن اصل قبض تلفن و یا موبایل به نام شخص (و یا یکی از اعضای خانواده با فامیلی خود شخص)

تکمیل و امضای قرارداد نمایندگی

مدارک مورد نیاز برای افراد حقوقی :

کپی اساسنامه و روزنامه رسمی

کپی آخرین تغییرات روزنامه رسمی

کپی مجوز فعالیت یا پروانه کسب

معرفی نامه و نامه درخواست بامهر و امضاء

اسکن کارت ملی و شناسنامه

 

2-درآمد من وقتی پنل نمایندگی داشته باشم از فروش پنل پیام کوتاه است یا ارسال پیامک ؟

درآمد نمایندگان محترم از 3 قسمت است: فروش پنل های کاربری، فروش خطوط پیام کوتاه و فروش پیامک یا همان ارسال پیامک

به عنوان مثال وقتی شما یک نمایندگی نامحدود خریداری مینمائید ، میتوانید به تعداد نامحدود پنل کاربری ایجاد نماید و در اختیار مشتریانتان قرار دهید مثلا ما پنل های کاربری را از 59 هزار تومان ارائه میکنیم تا 480 هزار تومان، و البته شما نیز در قیمت گذاری پنل ها و یا تعداد پنل ها (پکیج ها) مختار هستید و فقط باید به نحوی قیمت گذاری کنید که ارزان فروشی نباشد، همچنین از عنواین چون پنل مادام العمر یا رایگان استفاده ننمائید

در خصوص ارسال پیامک و یا شارژ پنل های کاربری پیام کوتاه نیز هر پیامک نمایندگان ارائه 85 ریال است که شما میتوانید به قیمت ها بالاتر (که عرف بازار 10 تا 13 تومان هست) به مشتریان خود ارائه نماید ه عنوان مثال اگر کاربر شما مثلا قیمت هر پیامکش 120 ریال باشد و 10 هزار پیامک از شما خریداری نماید سود شما تقریبا 30 هزار تومان می باشد. حال اگر شما بعد از مدت تعداد مشتریان بالای جذب کنید سود بالای فقط و فقط از ارسال پیامک ها را خواهید داشت؟

3-منظور از ریبرندینگ چیست ؟

ریبرندینگ یعنی راه اندازی نمایندگی به صورت کاملا اختصاصی، از اسم سایت، مشخصات تماس، قیمت ها و ... حتی شماره حساب های شما ، به نحوی که هیچ اسم و نامی از شرکت ما برده نمی شود و شما می توانید به نام و برند خود فعالیت کنید.

 

4-آیا سایت هم برای من طراحی می شود ؟

طراحی وب سایت اختصاصی هم با هزینه های بسیار پائین برای نمایندگان انجام میشود که در وب سایت هم نمونه ها و هم قیمت ها کامل توضیح داده شده است

 

5-چه افرادی و یا چه مشاغلی می توانند مشتریان من باشند ؟

این سیستم میتواند مخاطبین و مشتریان متنوعی داشته باشد. اتحادیه ها، مراکز آموزشی، مدارس، روابط عمومی ها، هیئت های ورزشی مذهبی، سازمان ها و ... که مخاطبین و یک سری اعضا دارند، جهت اطلاع رسانی ها و ارتباطات کم هزینه و سریع با اعضا خود میتوانند از این سیستم ها بهر ببرند، مشاغل و اصناف مختلف چون فروشگاه ها و صنف های مختلف، رستوران ها، نمایندگی بیمه ها، شرکت ها، از این سیستم هم جهت تبلیغ برای محصولات خود برای عموم مردم، هم برای تسهیل کارهای روزمره خود میتوانند از این سیستم بهره ببرند، تولیدی ها، کارخانجات و مشاغلی هم که با صاحبان اصناف در ارتباط هستند از بانک های اطلاعاتی مشاغل میتوانند بهره ببرند، همین طور استفاده از سایر امکانات چون اعلام موجودی، قیمت، برگزاری نظرسنجی و یا قرعه کشی جهت ارتباطات و تبلیغات مستمر با مشتریانشان

 

6-چه خطی پیامکی باید برای کاربران خود خریداری کنم ؟

سامانه پیام کوتاه در حا حاضر تمام خطوط و اپراتور ها را پشتیبانی میکند ( 1000،2000،3000،5000،021، ارسال تجاری ) مشتری شما هر خطی نیاز داشته باشد شما میتوانید به سادگی آن را برای ایشان خریداری و فعال کنید، همچنین برخی موارد شما فقط یک حق انتخاب دارید مثلا کاربری که میخواهد دقیقا شماره شرکت یا دفترش را خریداری کند شما فقط از اپراتور 1000 میتوانید این نوع خط را برای ایشان خریداری کنید چون فقط 1000 است که کامل اجازه میدهید تمام ارقام بعد از ان را به دلخواه انتخاب کنید، یا خطوط 2000 خطوط نسبتا گرانی هستند مه بر اساس حسن و مزیت هایی که دارد جاهای خاص و افراد خاص آن را تهیه میکنند، یا در خصوص خطوط 8 رقمی خطوط 1000 نسبتا قیمت ها مشخص تر است و خطوط 8 رقمی آزاد در این اپراتور بیشتر است نسب به 1000، تفاوت خطوط (محاسن و معایب مطالعه شود)

 

8-قیمت هر پیامک و هر خط پیامک برای نمایندگان شما چند است ؟

اپراتور (شماره)

قیمت هر پیامک (ریال)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اعلام قیمت از لیست قیمت ها، و یا ارسال تعرفه ها و در زیر به صورت خلاصه قیمت هایی هست که به نمایندگان ارائه میگردد

 

به کلیه قیمت ها فوق نیز 6% مالیات بر ارزش افزوده اضافه میگردد.

 

9-تفاوت نمایندگی مشابه و نماینده زیرمجموعه در چیست ؟

نماینده مشابه نماینده ای است که دقیقا مشابه شما بوده و تمامی امکانات شمارا دارا است با این تفاوت که زیرمجموعه شما قرار گرفته و شما از پیامک های ایشان ، فروش خطوط به ایشان و کاربرانشان سود خواهید کرد  

نماینده زیرمجموعه در حقیقت یک کاربر ساده می باشد که میتواند زیرکاربر ایجاد کند ، ولی چون در پنل های عددی مبنای سود بر تعداد پیامک است می تواند از فروش پیامک سود کند

 

10-شرایط ارائه نماینده زیرمجموعه به چه صورت است ؟ آیا نماینده زیرمجموعه هم میتواند دامنه اختصاصی داشته باشد ؟ 
از آنجایی که نماینده زیرمجموعه چیزی جز یک کاربر ساده نیست هزینه ای در برنخواهد داشت ، برای ارائه دامنه اختصاصی شما میتوانید خودتان یک دامنه و لوگو تهیه کرده و در اختیار ایشان قرار دهید(هزینه دامنه 50 هزار تومان می باشد) که از شما دریافت خواهد شد.    

 

11-شرایط فعال شدن دسترسی ارائه نماینده مشابه و ارتقا به نمایندگی ارشد چیست ؟ آیا اینکار هزینه دارد ؟

برای ارائه نماینده مشابه نماینده باید تعهدات زیر را بپذیر :     

1-  هزینه هر نماینده مشابه 260 هزار تومان است و در هنگام ایجاد نماینده باید پرداخت شده و سپس دامنه اعلام گردد      

2- نماینده موظف است تمامی کاربران نماینده خود را احراز هویت نماید    

3-  مسئولیت کاربران زیرنماینده هم با خود نماینده اصلی می باشد  

4- نماینده موظف است کلیه کاربران زیر نماینده را نیز مانیتور و کنترل نماید  

5- ارسال مدارک کاربران از جمله کپی کارت ملی و کپی قبض یاسند موبایل از نماینده و کاربران نماینده از طریق بخش ارسال مدارک الزامی است   

6- نماینده تعهد مینماید سالیانه 60% مبلغ 260 هزار تومان را بابت تمدید پنل پرداخت نماید 

7- نمایندگان مشابه لوگو و دامنه اختصاصی داشته و بابت درج لوگو برای ایشان هزینه جداانه دریافت نمی گردد

 

12-آیا سرویس ها و بخش های جدیدی که به سامانه اضافه میشود رایگان است ؟     
تمامی آپدیت هایی که در سامانه صورت می گیرد رایگان است ، ولی بخش های جدید مانند سرویس های آب و هوا، اطلاعات پرواز و... برای کاربران شما رایگان نیست    
اغلب این بخش ها برای شما و نمایندگان زیرمجموعه شما به صورت رایگان فعال میشود ولی برای جلوگیری از ارزان فروشی و خراب شدن بازار این ماژول ها و سرویس ها برای کاربران شما رایگان نخواهد بود     
دقت بفرمایید که در صورت خرید یک بخش جدید توسط کاربر 50% هزینه آن به عنوان سود به حساب شما اضافه میگردد   
اگر خرید بخش جدید توسط کاربر نماینده شما صورت گیرد 30% به حساب شما و  30% به حساب نماینده شما افزوده خواهد شد

   

13-تفاوت خطوط خدماتی و تبلیغاتی چیست ؟
خطوط تبلیغاتی: خطوطی هستند که از طریق آن کاربر اقدام به تبلیغات در زمینه فعالیت شخصی یا شرکتی خود می نماید. در حال حاضر کلیه خطوط شرکت، خطوط تبلیغاتی هستند.
خطوط خدماتی: خطوط خدماتی، خطوطی هستند که کاربر از طریق آن می تواند اطلاع رسانی مربوط به صنف خود را به کاربران و یا مشتریان خود ارائه نماید. مانند پیامک های مربوط به تراکنش های بانکی، که برای صاحب حساب ارسال می شود.   
نحوه درخواست: برای درخواست خطوط خدماتی، کاربر می بایست درخواست خود را طی نامه ای اعلام و آنرا از طریق بخش پشتیبانی (درج تیکت) ارائه دهد. این درخواست به اپراتور ارائه شده و در صورت تائید، خط مذکور به صورت خدماتی فعال می گردد. زمان تقریبی جهت تبدیل یک خط به خط خدماتی، بسته به اپراتور مربوطه و حدودا یک هفته کاری از زمان ارائه درخواست به اپراتور، می باشد.
ویژگی ها: این پیامک ها قابلیت ارسال به بلک لیست مخابراتی را دارا بوده و عموما در زمان اختلال اپراتور ها، فعال هستند.     
تذکر: در صورت تبدیل خط به خطوط خدماتی، به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی، کاربر حق ندارد با خط مذکور، ارسال پیامک تبلیغاتی انجام دهد و در صورت حتی یک مورد شکایت از شماره مذکور، مبنی بر عدم تمایل فرد دریافت کننده پیامک، به دریافت اینگونه پیامک ها، و یا حتی مشاهده یک پیامک تبلیغاتی از این خطوط، علاوه بر قطع شدن سرویس و خط مذکور، فرد خاطی به مراجع ذیصلاح معرفی و برخورد شدید از سوی مراجع قانونی صورت خواهد پذیرد.   
به پیشنهاد اپراتور، و با توجه به تذکر فوق، حتی المقدور سعی کنید این خطوط را به کاربران خاص و معتبر معرفی و ارائه نمائید.

 

14-در صورتی که یکی از کاربرانم پیامک غیر اخلاقی ، نا متعارف یا سرکاری ارسال کرد چه کاری باید انجام دهم ؟

پیشگیری همیشه بهتر از درمان است ، اگر اطلاع رسانی درست باشد به ندرت این اتفاق رخ خواهد داد ، بنابراین سعی کنید با اطلاع رسانی درست از این گونه ارسال ها جلوگیری نمایید .

در صورت ارسال چنین پیامکی پنل کاربر مسدود می شود ،  بنا بر صلاحدید اپراتور و شرکت پنل فعال و یا غیر فعال میگردد.  کاربرنیز موظف می باشد تعهدنامه ای مانند : (اینجانب تعهد میدهم که دیگر پیامک غیر اخلاقی ، توهین ، شوخی ، جوک ، اعلام برنده شدن یا ارائه جایزه ، سرکار گذاشتن از طریق پیامک حتی به دوستان و آشنایان، اخاذی ، ارسال  پیامک از طرف بانک یا اپراتور ها  و ارسال هرگونه پیامک که به نحوی فرستنده در آن مشخص نباشد را ارسال ننمایم  و در صورت ارسال ،پنل کلا مسدود و مدارک اینجانب به مراجع قانونی ارائه گردد) تنظیم نماید ، سپس نماینده از بخش مدارک کاربران آن را آپلود نماید و پس از طی شدن 1 هفته ، پی گیری های لازمه برای فعال شدن کاربر خود را انجام دهد.   در صورت تکرار مجدد پنل نمایندگی به حالت تعلیق در می آید . بنابراین در مانیتورینگ پیامک ها دقت لازم را بعمل آورید  لازم به ذکر می باشد که هیچ هزینه ای بابت پنل های مسدودی عودت داده نمیشود.

 

15-نحوه واریز سود خطوط خریداری شده توسط کاربران در نمایندگی عددی چگونه می باشد؟ 
احتراما در لحظه شارژ حساب توسط کاربر شما، با توجه به مابه التفاوت تعرفه شما و تعرفه کاربرتان، سودی به حساب بانکی شما واریز شده است که در لحظه خرید خط، این سود از سود تعیین شده شما در بخش تعرفه شماره ها، کسر می گردد.
به عنوان مثال اگر تعرفه ارسال کاربر شما 10 تومان باشد با فرض اینکه تعرفه شما 9 تومان باشد، این کاربر با پرداخت 400 هزار تومان 40 هزار پیامک از شما خرید داشته است. در صورتیکه 40 هزار پیامک با تعرفه شما، 360 هزار تومان می باشد. یعنی شما با پرداخت 360 هزار تومان، 400 هزار تومان در لحظه شارژ این نماینده دریافت کرده اید. که این سود40 هزار تومانی از سودی که مربوط به فروش خط تعیین کرده اید، کسر می گردد. چرا که این سود در حساب بانکی شما موجود است و الباقی سود به صورت شارژ به پنل شما اضافه می شود تا در مجموع به اندازه مبلغی که دربخش تعرفه شماره ها به عنوان سود برای خود درنظر گرفته اید، برای شما لحاظ شود.

 

16-نماینده شما هستم چطور میتوانم سامانه را بر روی دامنه اختصاصی خودم داشته باشم ، و برای خود لوگوی اختصاصی و متن کپی رایت و... تعیین کنم ؟نمایندگان میتوانند با Domain اختصاصی (www.YourSite.com) یا SubDomain  از سامانه استفاده کنند ، کافیست ابتدا یک دامنه از یک شرکت معتبر ثبت دامنه تهیه کرده سپس DNS های دامنه خود را روی  DNS های شرکت تنظیم نمایند (Ns1.Payamak-Panel.com و  Ns2.Payamak-Panel.com) و یا اگر زیر دامنه باشد آن  را روی آیپی سرور (87.107.121.51) شرکت تنظیم نمایید تا کاربران شما از دامین اختصاصی شما وارد سامانه شوند ، دقت نمایید برای زیر دامنه نباید روی آیپی Redirect شود بلکه باید در بخش DNS Server یک A Record اضافه گردد .         
نمایندگان محترم به صورت کلی نیازی به تهیه میزبانی وب ( Web Hosting ) نداشته و از طریق بخش لوگو ها میتوانند اطلاعات کلی سامانه و تعرفه های خود را در صفحه لاگین قرار دهند ، چنانچه نماینده بخواهد در یک وب سایت جداگانه صفحه لاگین خود را قرار دهد نیاز به میزبانی مجزا خواهد داشت .         
نمایندگان میتوانند لوگوی اختصاصی و اطلاعات کامل خود(اعم ازمتن کپی رایت، اطلاعات درباره ما ، تماس با ما و تعرفه ها و...) را در نرم افزار ثبت و ویرایش نمایند تا کاربران اطلاعات نماینده را در هنگام ورود به سامانه ملاحظه نمایند .           

 

17-شماره کارت و شماره حسابم را در بخش مدیریت حساب ها وارد کردم ولی پرداخت الکترونیک انجام نمی گیرد ، لطفا توضیح دهد.   
برای فعال سازی پرداخت الکترونیک باید با بانک مورد نظر تماس گرفته و درخواست فعالسازی درگاه پرداخت الکترونیک بدهید ، بانک های پیشنهادی ما به ترتیب بهترین سرویس دهی به شرح زیر است :         
1.    سامان 
2.    پارسیان           
3.    ملت      
4.    پاسارگاد

 

18-من از یکی از بانک های فوق درگاه الکترونیک تهیه کرده ام طبق راهنمای بالای صفحه مدیریت حساب عمل کردم ولی در هنگام پرداخت توسط کاربرانم با خطای 22 (یا خطای 24 یا مشابه... ) روبرو می شوم لطفا راهنمایی بفرمایید؟         
در هنگام عقد قرارداد و دریافت درگاه باید آیپی بانکی مارا به بانک اعلام بفرمایید (87.107.121.50) ، همچنین در صورتی که با بانک پارسیان قرارداد بسته اید باید به ایشان بفرمایید تا در گاه را روی PECCO24 تنظیم نمایند         

 

19-در زمینه رمز یا شماره مشتری که در قسمت معرفی شماره حساب عنوان می شود توضیحی دهید آیا رمز حساب خودمان است ؟ 
خیر این رمز کارت یا حساب شما نیست بلکه هنگامیکه با یکی از بانک ها قرار داد می بندید و پرداخت الکترونیک میگیرد ممکن است رمز به شما بدهند که در راهنمای پنل نمایندگی برای هر بانک به صورت مجزا توضیحات داده شده است .           

 

20-با سلام کاربرد گزینه "شاخه ها" در پنل مدیریتی چیست؟          
کاربران شما علاوه بر اینکه میتوانند از بانک شماره های موجود در قسمت ارسال محله ای استفاده کنند میتوانند از شماره هایی که شما در بخش شاخه ها قرار میدهید نیز استفاده نمایند ، کافیست شاخه های مورد نظرتان را ایجاد کرده و در هر بخش شماره قرار دهید ، شاخه ها و شماره در بخش ارسال محله ای کاربرانتان نمایش داده می شود دقت بفرمایید که شاخه هایی که اضافه می کنید در پنل خودتان در بخش ارسال منطقه ای نمایش داده نمی شود .           

 

21-از قسمت شاخه ها تعدادی شماره اضافه کرده ام اما در قسمت ارسال منطقه ای قابل رویت نیست لطفآ راهنمایی کنید .   
این شماره ها برای کاربران شما نمایش داده خواهد شد نه کاربری خود شما  ، همچنین مطمئن شوید در بخش ویرایش کاربر تیک "دسترسی به شاخه های ایجاد شده توسط نماینده" علامتدار شده باشد 

 

22-براساس متن تعرفه ها و راهنمای سیستم و تماس تلفنی اولیه من به کاربران گفته ام که اگر سرویس نامحدود من را خریداری کنند می توانند خود کاربر تعریف کنند و نیز مدیریت بسته ها با خودشان است. آیا این مورد درست است؟              
در مورد سامانه یک نماینده میتواند کاربر تعریف کند ، کاربر نماینده بخشی به نام کارمندان (زیر کاربران) دارد که در این بخش قادر است کاربر تعریف کرده و سطوح دسترسی و شماره به کارمند تخصیص دهید ، البته باید دقت نمایید که تعرفه کارمند و مادر یکی است ؛ یعنی اگر شما پیامک را به کاربرتان 100 ریال می فروشید کارمند هم با همین تعرفه میتواند ارسال نمایید ، در مورد اینکه خودتان بخواهید نماینده ایجاد کنید بله امکان این هم وجود دارد ولی باید در این خصوص با مدیریت مذاکره نمایید . 

 

23- اگر چنانچه یکی از بسته ها یا تعرفه ها را حذف کنم؛ کاربران آن بسته چه میشوند؟  
در صورتی که یک بسته یا تعرفه داشته باشید که به یک یا چند کاربر تخصیص داده شده باشد  نباید آن را حذف کنید ، در صورت نیاز به تغییر آن را ویرایش نمایید .         

 

24-چطور میتوانیم یک پیام  به صورتی که روی صفحه باز شود برای همه کاربرانم نمایش دهم ؟         
وارد بخش پیام ها در پنل نمایندگی شده و گزینه درج پیام جدید را انتخاب کنید ، گزینه محل نمایش را "پاپ آپ" انتخاب نمایید تا پیام به صورت خودکار بر روی صفحه کاربرانتان باز شود  
در صورت انتخاب گزینه "نمایش در صفحه نخست" در زیر نمودار و در صورت انتخاب "نمایش در همه صفحات" در بالای همه صفحات نمایش داده خواهد شد.

 

25-چطور میتوانم برای یکی از کاربرانم یک پیام خاص در صفحه ایشان قرار دهم ؟    
لطفا به بخش کاربران مراجعه کرده سپس کاربر مورد نظر را از طریق جستجو پیدا کنید ، سپس روی آیکون پیام ها (آیکون آبی رنگ) در جلوی کاربر کلیک نمایید سپس پیام خود را به صورت های مختلف میتوانید قرار دهید       
 

 

26-یک شماره را پرداخت کردم ولی هنوز در بخش شماره ها اضافه نشده است ، لطفا پیگیری نمایید.         
اگر به توضیحات بخش سفارش شماره دقت کرده باشید توضیح داده شده که پس از پرداخت شماره حداقل 24 ساعت زمان نیاز است تا شماره فعال شود ، بنابراین لطفا صبر نمایید.
در صورتی که شماره را در روز پنجشنبه پرداخت نمایید این زمان بالتبع افزایش خواهد یافت و به روز شنبه عصر یا یکشنبه موکول میگردد.          

 

27-آیا کاربران من هم میتوانند کاربر ارائه کنند و برای ایشان بسته و تعرفه ایجاد نمایند ؟         
کاربران  شما میتوانند زیرکاربر داشته باشند ، شماره اختصاصی به ایشان بدهند و دسترسی زیرکاربران را تنظیم کنند ولی نمیتوانند بسته و تعرفه داشته باشند ، کاربران شما پنل نمایندگی ندارند که بتوانند درگاه اختصاصی داشته باشند یا کاربرانشان را مانیتور نمایند 
برای این منظور شما باید درخواست بدهید تا امکان ارائه نمایندگی توسط شما فعال شود ، با فعال شدن این بخش شما به نماینده ارشد تبدیل شده و میتوانند دقیقا نمایندگی مشابه خود ایجاد نمایید ، نماینده شما تمامی امکانات شمارا خواهد داشت ( ازجمله ایجاد بسته ، تعرفه ، مانیتورینگ ، قیمت گذاری خطوط و... )              
دقت نمایید که ارائه نماینده فقط در پنل های عددی امکان پذیر می باشد.        

 

28-درهنگام ایجاد کاربر با پیام "کاربران شما به حداکثر خود رسیده " مواجه میشوم در صورتی که 10 کاربر بیشتر ایجاد نکرده ام لطفا بررسی نمایید.           
دقت بفرمایید که اگر کل کاربران شما 99999 است بدین معنی است که شما به صورت بالقوه این تعداد کاربر میتوانید ایجاد کنید ، اگر یک کاربر ایجاد کنید که توانایی ایجاد 99999 کاربر یا زیرکاربر را داشته باشد کلیه کاربران شما پر شده و سیستم اجازه ایجاد کاربر جدید را نخواهد داد بنابرا%